poniedziałek, 17 maja 2021
czwartek, 4 lutego 2021
środa, 16 grudnia 2020
środa, 9 grudnia 2020
niedziela, 8 listopada 2020
poniedziałek, 31 sierpnia 2020
poniedziałek, 24 sierpnia 2020
wtorek, 4 sierpnia 2020
poniedziałek, 20 lipca 2020
poniedziałek, 29 czerwca 2020
DATA: 27.12.2015
GODZ.: 18:00
MIEJSCE: patio, Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25, Skarżysko-Kamienna
WSTĘP: wolny
To wydarzenie już się odbyło. Zobacz fotorelację: Anna Maria Raszyńska i Adam Dobrowolski w recitalu fletowo-fortepianowym
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zaprasza na Recital fletowo-fortepianowy Anny Marii Raszyńskiej i Adama Dobrowolskiego. W programie między innymi: Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Friedrich Kuhlau, Fryderyk Chopin, Gabriel Fauré, Salvatore Sciarrino.
Anna Maria Raszyńska – flecistka polskiego pochodzenia, urodzona w Skarżysku-Kamiennej, gdzie rozpoczęła swoją życiową przygodę z muzyką w Państwowej Szkole Muzycznej I-go stopnia im. Zygmunta Nosoowskiego w wieku 6-ciu lat w klasie fortepianu, którą ukończyła z wyróżnieniem. Następnie w 2002 roku rozpoczęła dalszą naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II-go stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie fletu poprzecznego, ukończywszy ją 6 lat później, również z wyróżnieniem. Od 2008 roku mieszka i studiuje w Bern w Szwajcarii, gdzie ukończyła kolejno studia licencjackie (2012) oraz magisterskie (2014) w Hochschule der Künste w klasie fletu poprzecznego. Obecnie jest studentką drugich studiów magisterskich w programie “Master of Performance”.
Podczas swojej edukacji wielokrotnie czynnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich między innymi : Andreas Adorjan, Emmanuel Pahud, James Galway, Peter-Lukas Graf, Mario Caroli, János Bálint, Benoit Fromanger, Marianne Henkel.
Artystka koncertuje zarówno w Polsce, Szwajcarii i innych krajach europejskich jak i w Ameryce Północnej, zarówno solowo, kameralnie jak i również w projektach orkiestrowych m.in. Neue Zurcher Orchester oraz przy projektach operetkowych.
W ostatnich latach często brała udział w Bern projektach kameralnych z muzyką współczesną, współpracując tym samym ze współczesnymi kompozytorami.
Na co dzień zajmuje się aktywnie pedagogiką, ucząc młodych adeptów sztuki gry na flecie poprzecznym w dwóch Szkołach Muzycznych w Bern, jak i prowadząc wakacyjne-sezonowe kursy fletowe dla dzieci i młodzieży przynależących do orkiestr młodzieżowych w różnych miastach Szwajcarii.
Adam Dobrowolski (fortepian) – urodzony 16.12.1984 w Krakowie. W 1999 roku ukończył z wyróżnieniem OSM I st. im. I.J.Paderewskiego w Krakowie, w klasie fortepianu mgr Ewy Jarguz. W 2003 roku ukończył, również z wyróżnieniem POSM II st. im. F.Chopina w Krakowie, w klasie fortepianu mgr Ireny Rolanowskiej. Podczas swojej edukacji w szkole muzycznej I i II st. często brał udział w lekcjach otwartych znanych pedagogów a także reprezentował szkołę na szkolnych koncertach i uroczystościach.
W roku 2003 rozpoczął studia dzienne magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla, które ukończył w roku 2008.
W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, również pod kierunkiem prof. Józefa Stompla.
W roku 2012 rozpoczął dwuletnie studia „Master of Arts in Music Performance” w Hochschule der Kunste w Bernie (Szwajcaria), w klasie fortepianu prof. Tomasza Herbuta, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2014.
W 2008 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel i akompaniator w POSM II st. im. F.Chopina oraz w OSM I st. im. I.J.Paderewskiego w Krakowie, otrzymując wiele dyplomów za wyróżniający akompaniament na wyjazdach konkursowych z uczniami.
Od roku 2008 współpracuje z Agencją Artystyczną „Orfeusz” w Krakowie, biorąc udział w cyklicznych projektach „Chopin Concerts in Polonia House”, a także w recitalach solowych i kameralnych m.in.: Klub Muzyki Współczesnej „Malwa”, Klub Dziennikarzy „Pod Gruszą”, „Willa Decjusza” w Krakowie, a także w Krzyżanowicach, Zakopanem, Nowym Targu.
Adam Dobrowolski brał udział w wielu kursach wybitnych pedagogów, m.in.: Lee Kum Sing, Bronisława Kawalla, Adam Wodnicki, Andrzej Pikul, Aleksjej Maksymow, Kazimierz Brzozowski, Andreas Steier, Helmut Deutsch.
Podczas pobytu w Bernie, brał udział w wielu koncertach solowych, kameralnych również współpracując z Symfoniczną Orkiestrą z Zurychu m.in. w: „Yehudi Menuhin Forum”, Cultur Casino Bern”, „Tonhalle Zurych”.
Dodaj komentarz: