poniedziałek, 17 maja 2021
czwartek, 4 lutego 2021
środa, 16 grudnia 2020
środa, 9 grudnia 2020
niedziela, 8 listopada 2020
poniedziałek, 31 sierpnia 2020
poniedziałek, 24 sierpnia 2020
wtorek, 4 sierpnia 2020
poniedziałek, 20 lipca 2020
poniedziałek, 29 czerwca 2020
wtorek, 26 maja 2015
Ponad dwie godziny wspaniałej muzyki zafundowali skarżyskiej publiczności trzej tenorzy: Romuald Spychalski, Mariusz Adam Ruta i Dominik Sutowicz, którym towarzyszyła Anna Spychalska.
Kto był na zeszłorocznym Koncercie Noworocznym, w którym wystąpili Romuald Spychalski i jego małżonka Anna, wówczas nosząca jeszcze nazwisko Jurczyńska, na pewno nie był zdziwiony aplauzem, jaki w poniedziałkowy wieczór otrzymali artyści.
Bardziej i mniej znane arcydzieła operowe, operetkowe, musicalowe czy filmowe przypadły do gustu na pewno nie tylko paniom-mamom, bo widzowie nie pozwolili tego dnia szybko zejść artystom ze sceny. Wszystkich wykonanych utworów nie sposób zliczyć, a i samych bisów było więcej niż jeden.
Nic w tym dziwnego, bo ze sceny wybrzmiały m.in. takie muzyczne arcydzieła jak: „Brunetki, blondynki” z repertuaru Jana Kiepury, „Wyśniłam sen” z musicalu „Nędznicy”, „Kolorowy wiatr” z musicalu „Pocahontas”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” Hanny Banaszak czy „Delilah” Toma Jonesa.
Do muzyczne maestrii artyści dodali szczyptę humoru i coraz to inne elementy garderoby, w czym szczególnie brylowała Anna Spychalska. Jej kreacje wzbudzały głośny zachwyt na widowni.
Artyści, a wraz z nimi publiczność, odwiedzili więc praktycznie wszystkie muzyczne zakątki świata. Na wyraźne żądanie widzów podróż ta trwała ponad dwie godziny. Wszystkie mamy w przeddzień swojego święta na pewno poczuły się wyjątkowo.
W koncercie udział wzięli:
Mariusz Adam Ruta – Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Kontynuował edukację muzyczną pod kierunkiem U. Reinemanna, O. Pasiecznik, T. Żylis-Gary czy K. Kałudowa. Uczestnik wielu kursów wokalnych w Polsce i za granicą. Laureat „Bursztynowej Struny” przyznawanej w ramach Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto Per Sempre” (Włocławek, 2012). Od 2011 roku jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Na jego deskach wykreował m.in. takie role jak: Alfred z „Zemsty Nietoperza” J. Straussa, Motla Kamzoila w „Skrzypku na dachu” J. Bocka, Bernarda w musicalu „Zorro” Z. Krzywańskiego oraz Camilla de Rosillon w „Wesołej wdówce” F. Lehára. Artysta współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską.
Romuald Spychalski – tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech, Francji oraz Stanach Zjednoczonych. Na terenie Polski występował m.in w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmoniach w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, Katowicach i Częstochowie. Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonym przez gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Gwendolyn Bradley. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.
W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, utwory m.in. Jana Kiepury, Andrea Bocellego, Franka Sinatry, Josha Grobana. Wielokrotnie koncertował w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.
Dominik Sutowicz – w 2008 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym Akademię Muzyczną w Łodzi im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, w klasie śpiewu solowego prof. Andrzeja Niemierowicza. Jako jeden z lepszych studentów został wyróżniony udziałem w koncercie dyplomantów Akademii Muzycznej, który odbył się w maju 2008 roku w Filharmonii Łódzkiej.
Od listopada 2008 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Debiutował tu partią Freda Eynsford-Hilla w musicalu My Fair Lady Fredericka Loewego. W Teatrze Wielkim w Łodzi wykonuje także partie: Maksa z opery Wolny Strzelec C.M. von Webera, Remendada z opery Carmen G. Bizeta, Gastona z opery „Traviata” G. Verdiego, Czaplickiego z opery „Dama Pikowa” P. Czajkowskiego, Loveca z opery „Rusałka” A. Dworaka, Marynarza z opery „Dydona i Eneasz” H. Purcella.
Anna Spychalska (dawniej Jurczyńska) – wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Szczególne miejsce w jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, koncert inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce oraz występy u boku takich gwiazd sceny operowej jak Dariusz Stachura i Rafał Songan.
Ostatnio wielkim sukcesem okazały się organizowane przez agencję Anny Jurczyńskiej koncerty pod tytułem „Wielka Gala Trzech Tenorów”. Przy współpracy znakomitych wokalistów oraz muzyków - instrumentalistów związanych z Łódzkim Teatrem Wielkim udało się wyprodukować widowisko muzyczne, które budzi niekłamaną euforię wśród widzów, o czym świadczą reakcje publiczności w trakcji imprez a także recenzje i opisy odbytych już koncertów.
Paweł Wełpa
Komentarze (1):
· odpowiedz
· zgłoś