poniedziałek, 17 maja 2021
czwartek, 4 lutego 2021
środa, 16 grudnia 2020
środa, 9 grudnia 2020
niedziela, 8 listopada 2020
poniedziałek, 31 sierpnia 2020
poniedziałek, 24 sierpnia 2020
wtorek, 4 sierpnia 2020
poniedziałek, 20 lipca 2020
poniedziałek, 29 czerwca 2020
DATA: 29.08.2015 r.
GODZ.: 18:00
MIEJSCE: Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25, Skarżysko-Kamienna
WSTĘP: 25 zł – osoby indywidualne, 20 zł – grupy
W programie:
Pieśni, arie operowe i operetkowe z polskiej i światowej literatury muzycznej z towarzyszeniem fortepianu.
Wystąpią:
Joanna Bogdańska – mezzosopran. Urodziła się w Warszawie w rodzinie o tradycjach teatralno-muzycznych. Już w wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Uczyła się śpiewu w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, a następnie na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Następnie studiowała na Universitaet fuer Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem Prof. Rainera Trosta i Prof. Claudii Visci, gdzie uzyskała w 2014 roku dyplom Bachelor of Arts.
Artystka dysponuje głosem mezzosopranowym o ciepłej barwie i rozległej skali. Ma w repertuarze partie operowe między innymi: Cherubina w Weselu Figara, Dorabellę w Cosi fan tutte, Anniusa w La Clemenza di Tito Mozarta, Siebla w Fauście Charlesa Gounoda, Księcia Orlofskyego w Zemście Nietoperza Johanna Straussa oraz Jadwigę w Strasznym Dworze Moniuszki.
Joanna Bogdańska regularnie występuje w Wiedniu, między innymi w Schlosstheater Schoenbrunn, gdzie wykonała partię Siebla w Fauście Gounoda. Współpracuje z wiedeńskim Towarzystwem Passion Artists. Od 2012 roku artystka koncertuje stale z orkiestrą kameralną Camerata Pontresina pod dyrekcją dr Juerga H. Freia w Sankt Moritz w Szwajcarii. W lipcu 2014 roku Joanna Bogdańska wystąpiła z recitalem pieśni na Festiwalu Musique au Leman w Thonon-les-Bains we Francji. Śpiewaczka występuje również stale w Polsce, m.in. wykonała pieśni Witolda.
Lutosławskiego podczas koncertu Wielcy nieobecni z towarzyszeniem Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej 15 listopada 2014 roku w Krakowie. Z tą samą orkiestrą wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego 2014 Nad brzegami dunaju w Zakopanem. Jest też solistką zespołu kameralnego Camerata Galiciana, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki operetkowej.
Sachiko Kurokawa – sopran. Urodziła się w Japonii. Od 2011 roku mieszka w Wiedniu. Studia muzyczne, które rozpoczęła w Wyższej Szkole Muzycznej Toho-Gakuen w Tokio, kontynuowała i ukończyła z wyróżnieniem w Prayner Konservatorium w Wiedniu. Brała udział w kursach i seminariach wokalnych. Występowała m.in. jako Armida w Rzekoma ogrodniczka, jako Zuzanna in Weselu Figara. Jako solistka występowała w licznych koncertach i galach operowych w Tokio i w Wiedniu.
Tomasz Tracz – tenor. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W roku 2008/09 był stypendystą Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Romana Werlińskiego. Finalista I Konkursu Międzynarodowego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej. Zdobył I wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów "Bursztynowe mikrofony” oraz nagrodę specjalną na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju. Finalista II Konkursu Międzynarodowego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. W 2009 zadebiutował na deskach Opery Wrocławskiej w Weselu Figara W. A. Mozarta. W latach 2010–11 współpracował z Teatrem Muzycznym w Poznaniu gdzie występował w operetkach, musicalach oraz koncertach.
Od 2012 do 2014 roku związany był z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku, gdzie m.in. kreował postać Prześladowcy w polskiej prapremierze musicalu Korczak (nagroda – Wydarzenie Historyczne Roku 2012). W 2013 w ramach XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego wziął udział w światowej prapremierze opery współczesnej Poiesis P. Zycha. W tym samym roku wystapił w polskiej prapremierze opery komicznej Offenbacha Robinson Crusoe organizowanej przez Opere na Zamku w Szczecinie.
Uczestnik wielu festiwali takich jak: XIV i XV Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie, Turniej Tenorów w Szczawnie-Zdroju, XII i XIII Festiwal „Ave Maria” w Czeladzi, XIII, XV i XVI Leszczyński Festiwal Muzyczny, 46 i 49 Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju oraz XVI, XVII i XX Bydgoski Festiwal Operowy.
Ayako Ono – fortepian. Urodzona w Japonii, gdzie w wieku 3 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie. W 2006 roku ukończenia z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i jako najlepsza absolwentka roku wystąpiła jako solistka na uroczystym koncercie wraz z orkiestrą akademicką.
Zafascynowana sztuką akompaniowania pieśni w 2013 roku przeprowadziła się do Austrii gdzie w Prywatnym Konserwatorium Wiedeńskim otrzymała dyplom z wyróżnieniem ukończenia studiów magisterskich w zakresie akompaniamentu wokalnego.Jest laureatką licznych konkursów w Japonii, Austrii i USA. W Wiedniu występuje zarówno jako pianistka solo a także jako akompaniatorka współpracując z wybitnymi śpiewakami. Od 2014 roku jest zatrudniona w Konserwatorium Sunrise Studios w Wiedniu.
Tomasz Piętak – baryton. Urodził się w Skarżysku, gdzie w wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Joachima Grubicha oraz w klasie śpiewu solowego w klasie prof. Jerzego Artysza. Studia kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu w klasie prof. Roberta Holla i Petera Edelmanna.
Po debiucie operowym w Warszawskiej Operze Kameralnej w operach Rossiniego, Kurpińskiego i Albertiniego występował w Nowej Operze Wiedeńskiej: Woyzeck 2.0 – Traumfalle (Markus Lehmann-Horn) oraz Biedermann und die Brandstifter (Šimon Voseček).
Tomasz Piętak śpiewał jako solista z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Capella Bydgostiensis, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej, Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz z Chórem Chłopięcym i Męskim przy Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, z którym koncertował na festiwalach w Polsce, Norwegii i Niemczech.
W latach 2005–09 Tomasz Piętak był kantorem i organistą w Kościele Akademickim św. Anny na Warszawskiej Starówce. W 2009r. zajął drugie miejsce na I Międzynarodowym Konkursie Pieśnie w Sofii. Jest laureatem szóstej edycji programu stypendialnego ministra kultury „Młoda Polska”.
Artysta jest także inicjatorem i opiekunem artystycznym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w swojej rodzinnej miejscowości, w Bliżynie.
Dodaj komentarz: