poniedziałek, 17 maja 2021
czwartek, 4 lutego 2021
środa, 16 grudnia 2020
środa, 9 grudnia 2020
niedziela, 8 listopada 2020
poniedziałek, 31 sierpnia 2020
poniedziałek, 24 sierpnia 2020
wtorek, 4 sierpnia 2020
poniedziałek, 20 lipca 2020
poniedziałek, 29 czerwca 2020
DATA: 07.11.2015 r.
GODZ.: 19:00
MIEJSCE: Klub Semafor, ul. Towarowa 2, Skarżysko-Kamienna
WSTĘP: 20/25 zł
Quo Vadis – zespół metalowy założony w Szczecinie w 1988 roku. Występował na wielu festiwalach muzycznych, w tym na Festiwalu w Jarocinie (1989, 1992), Metalmanii (1994, 1995) oraz na Przystanku Woodstock (1995, 1996, 1997, 1999).
W 1998 roku ich utwór znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej.
Członkowie zespołu są kibicami Pogoni Szczecin. Są autorami oficjalnego hymnu klubu My, Portowcy. 5 grudnia 2008 roku odbył się koncert z okazji jubileuszu 20 rocznicy powstania zespołu, podczas którego zostało nagrane pierwsze DVD zespołu zatytułowane „DVD – LIVE”.
Projekt muzyczny Valkenrag kształtował się na przestrzeni długiego czasu. Początkowo był jedynie pomysłem w głowach dwóch tomaszowskich muzyków grających wcześniej w „Slaughterhouse".
W 2006 roku Jorgh i Lorghat (będący wówczas wokalistą Tumour of soul) zdecydowali się przemienić myśl w czyn. Tak oto Valkenrag w 2008 zarejestrował pierwsze demo zatytułowane „NordWind", na którym znalazły się takie utwory jak „Hel's revenge”, „Nord wind”, „Once Captured Priest” oraz „Redemtpion time". Tematyka kompozycji zgodnie z pierwotnym założeniem, była silnie powiązana zarówno z pogańskimi Słowianami, mitologią skandynawską jak i negatywnym spojrzeniem na procesy chrystianizacji we wczesno średniowiecznej Europie.
Po dłuższym czasie zespół zrealizował swój pierwszy teledysk do utworu „Once Captured Priest” ,we współpracy z tomaszowską grupa filmową D&V, który stał się punktem zwrotnym w działalności Valkenrag. W roku 2010 do składu dołączyli Minister (bas) oraz Cymer (gitara) i tak z pobocznego projektu Valkenrag stał się funkcjonującym zespołem. W połowie 2011 roku od grupy odszedł współzałożyciel Jorgh. To jednak nie zniechęciło Lorghata do tworzenia nowego materiału. Wkrótce do zespołu dołączył nowy perkusista Koto i wspólnie zarejestrowali ścieżki do nowej EP „Valkenrag”. Jeszcze przed zakończeniem prac nad krótkim albumem, skład opuścił Cymer (Symbolical, Infernal Death), którego zastąpił Typhus. Mimo iż scieżki zarejestrowane były w dość surowych, wręcz blackmetalowych warunkach, EP zebrało bardzo pozytywne opinie zwiastując pojawienie się długo grającego albumu, „Twilight of blood and flesh”.
Lorghat i Typhus zarejestrowali ścieżki gitar i wokali, bas został nagrany przez zaprzyjaźnionego z zespołem Jakuba „Vincenta” Wincencjusza (Death Denied) a perkusją zajął się Piotr „Lestath” Leszczyński (ex -Sammath Naur), który w REDSUN STUDIO zajął się również miksowaniem i masteringiem albumu „Twilight of blood and flesh”. W międzyczasie, do składu dołączyli Ulfar (bas) oraz perkusista Shevcoo (ex-Pandemonium). Wspólnie z grupą filmową Blank Studio zespół zrealizował już w klip do utworu „Waves of coming future”.
Jesień przeminęła ustępując zimie. Valkenrag zagrał do końca 2013 roku serie bardzo dobrze przyjętych koncertów. Zespół poświęcił okres wiosenny 2014 roku na solidne przygotowanie się do planowanej na jesień trasy koncertowej po kraju. W październiku Valkenrag wspólnie ze „Strain” ruszyli na podbój polskich grodów i miast gdzie zostali bardzo dobrze przyjęci. Zespół do końca 2014 roku zdążył zagrać u boku takich zespołów jak Taake, Noctem, Valkyrja, Unearthly oraz przedstawicielami rodzimej sceny metalowej Thy Diesese, Devilish Impressions, Saltus, North i wieloma innymi.
Z nastaniem roku 2015 zespół mając już zmiksowany i zmasterowany materiał skupił się na dopracowaniu strony graficznej „Twilight of blood and flesh” jak i kolejnych koncertach pod patronatem agencji Heart of rock, co owocowało występami w różnych miastach polski u boku Negura Bunget czy Heathen Foray. Obecnie Valkenrag poszukuje wydawcy debiutanckiego long play'a i w dalszym ciągu koncertuje pozostawiając po swoim przemarszu zgliszcza.
Merkfolk powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa – Irminy i Rafała. Po kilku miesiącach poszukiwań udało się im zebrać pełny skład i pod koniec listopada zagrali swój pierwszy koncert. W lipcu 2014 zmienił się basista zespołu.
Obecny skład to:
Nazwa zespołu, w luźnym tłumaczeniu (z norweskiego), oznacza „niosący folk”. Utwory Merkfolk to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem.
Merkfolk jest laureatem kilku przeglądów. W marcu 2014 zespół udostępnił na swoim kanale YouTube, nagrany w domowych warunkach utwór pt. „Nananana”. W lipcu ukazała się płyta, na której znalazły się: „Topielica” i „Trust”. W październiku miał premierę pierwszy teledysk Merkfolk do utworu „Topielica”. W lipcu 2015 r. zespół wydał, nakładem wytwórni Art of the Night Productions, swoją pierwszą płytę pt. „The folk bringer”, na której znalazło się 14 utworów.
Runika – folk metalowy zespół z Warszawy, założony w 2014 roku. Grupa inspiruje się takimi zespołami, jak Hagalaz Runedance, Bathory, Burzum, Storm, Arkona, czy Blackmore's Night. Członkowie zespołu:
Informacje: edytorzy Wikipedii/Polska Wikipedia, informacje zespołów
Dodaj komentarz: