poniedziałek, 17 maja 2021
czwartek, 4 lutego 2021
środa, 16 grudnia 2020
środa, 9 grudnia 2020
niedziela, 8 listopada 2020
poniedziałek, 31 sierpnia 2020
poniedziałek, 24 sierpnia 2020
wtorek, 4 sierpnia 2020
poniedziałek, 20 lipca 2020
poniedziałek, 29 czerwca 2020
piątek, 1 kwietnia 2016
DATA: 01.04.2016
GODZ.: 17:00
MIEJSCE: Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25, Skarżysko-Kamienna
WSTĘP: wolny
Zapraszamy miłośników poezji 1 kwietnia 2016 o godz. 17.00 do Kawiarni Literackiej w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Uwaga! Tym razem spotkanie z „fraszką w roli głównej”.
Zapraszamy również do udziału w Konkursie Jednej Fraszki. Należy przynieść ze sobą fraszkę własnego autorstwa podpisaną godłem. Wygrywa tylko jedna fraszka!
W programie między innymi:
Wstęp wolny! Gorąco zapraszamy.
Marian Frąk – ur. 1955r. w Zaborowiu gm. Orońsko. Od 1985 r. jest mieszkańcem Szydłowca. Z wykształcenia nauczyciel-matematyk, podyplomowo ukończył prawo i wykonywał zawód policjanta. Był uczniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Debiutował jako poeta w 1977r. na łamach pisma „Zielony Sztandar”. Pisze wiersze i utwory satyryczne, zwłaszcza fraszki. Jego utwory publikowało kilkanaście pism (ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych) , w tym pisma literackie „Radostowa”, „Karuzela”, „Twój Dobry Humor”. Osiągnięcia: wyróżnienia w konkursach poetyckich
„Niebieskie Pióro” Warszawa 2000, Kraków 2002 i Wrocław 2004, „O Laur Opina” Ciechanów 2001. Konkurs im. St. Grochowiaka Radom 2005 oraz w konkursach satyrycznych: „Na Fraszkę o Radomiu” 2005 I nagroda, „Niebieska Szpilka” Radom 2004-2005 II i III nagroda. Utwory Mariana Frąka znajdują się w kilku książkach zbiorowych, a w 2010r. zbiór jego fraszek „Fraszki z Rękawa i Nogawki” wydał kwartalnik „Ziemia Odrowążów” w Końskich. Ulubionym poetą Mariana Frąka jest Stanisław Skoneczny, a fraszkopisarzem Jan Sztaudynger. W 2005r. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze-Gloria Artis”. Jest członkiem Grupy Literackiej „Wiklina” w Skarżysku Kamiennej.Bożenna Kiełkiewicz – jest mieszkanką Skarżyska-Kamiennej, jej wiersze były drukowane w tygodniku „Ostra Brama nad Kamienną” i w wydawanym przez Starostwo Skarżyska-Kamiennej almanachu „Powiat skarżyski romantycznie”. Jest członkiem Grupy Literackiej „Wiklina” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Sama o sobie mówi tak:
– Miałam szczęście dorastać w pięknej dzielnicy. Tam upłynęły moje dzieciństwo i młodość. Kto wiosną, latem wdychał powietrze nasycone zapachem ogrodów, łąk i lasu, cieszył oczy jesienią kolorami bursztynów i zna zapach i smak śniegu zgarniętego z gałęzi sosen w ciszy białego lasu ten musi być trochę romantykiem. Piszę ot tak, dla siebie, z potrzeby serca. Jestem emerytką, a moje spotkanie z Wikliną zawdzięczam Bożence Piaście; to Ona zmobilizowała mnie do słowami „a pisz sobie, pisz i chowaj w szufladzie”Michał Kojara – ur. 1985r. Mieszka w Woli Lipienieckiej Małej w pow. szydłowieckim. Ma wykształcenie zawodowe, jest introligatorem. W latach 2007-2013 był 6 - krotnie wyróżniany i nagradzany w Ogólnopolskim Konkursie Literackim osób niepełnosprawnych „Promień Nadziei” w Tomaszowie Mazowieckim. W roku w 2011 otrzymał III nagrodę. Jego utwory publikowane były w „Gazecie Szydłowieckiej” i kwartalniku społeczno - kulturalnym „Ziemia Odrowążów” w Końskich oraz w radomskim „Echu Dnia”. Pisze głównie fraszki, czasem aforyzmy. Jego ulubionym fraszkopisarzem jest Jan Izydor Sztaudynger. Należy do Grupy Literackiej „Wiklina”, działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Jacek Kwiecień – poeta z zamiłowania, pisze z potrzeby serca. Urodził się i wychował w wiosce Janów w okolicach Przysuchy. Zanim poszedł na emeryturę pracował jako stolarz. Pracując za granicą zapoznawał się z kulturą i obyczajami innych nacji takich jak: Niemcy, Anglicy, Rosjanie, Węgrzy. Wiersze zaczął tworzyć dla zabawy, co w krótkim czasie przerodziło się w pasję. Jego zainteresowania to historia, starożytna i regionalna. Zbiera skamieliny, jednym ze znalezisk są tropy gada pływającego ,,Kapitozaura'' sprzed 250 milionów lat oraz narzędzie krzemienne ,,Neandertalczyka'' liczące 100 tys. lat. Lubi czytać książki, jego ulubieni pisarze to Alan F. Alford, Albert Camus, Ernest Hemingway. Uwielbia przyrodę /i zbieranie grzybów/. Dlatego pisze o niej, o regionie w którym mieszka, o wiosce rodzinnej. Chce zatrzymać w swoich wierszach czas z młodości, który tak szybko umyka. Pisze też o miłości, rozstaniach… Ale tematy współczesne też nie są mu obojętne. Jest członkiem Grupy Literackiej „Wiklina” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Dodaj komentarz: