poniedziałek, 17 maja 2021
czwartek, 4 lutego 2021
środa, 16 grudnia 2020
środa, 9 grudnia 2020
niedziela, 8 listopada 2020
poniedziałek, 31 sierpnia 2020
poniedziałek, 24 sierpnia 2020
wtorek, 4 sierpnia 2020
poniedziałek, 20 lipca 2020
poniedziałek, 29 czerwca 2020
czwartek, 19 listopada 2015
Jak wyróżnić się na studiach, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną i do pracy i wreszcie, jak założyć własną firmę – tego wielu innych ciekawych rzeczy dowiemy się na rozpoczętym właśnie Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.
Co prawda, skarżyski tydzień przedsiębiorczości trwa trzy dni, ale w programie znalazło się kilkanaście prelekcji z zakresu pracy i biznesu. Odbywają się one w Miejskim Centrum Kultury, Centrum Obsługi Inwestora, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Muzeum im. Orła Białego.
Wydarzenie otworzyli zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński oraz dyrektor Centrum Obsługi Inwestora Ewelina Kaczorowska. Pierwszego dnia odbyły się kilka wykładów. Uczestnicy dowiedzieli się z nich m.in., jak walczyć ze stresem, jak wyróżnić się w trakcie studiów, a prowadząc firmę – jak radzić sobie z zawiłościami podatkowymi i płynnie zarządzać finansami.
Ostatnia prelekcja pierwszego dnia nosiła tytuł „Dress code”. Wygłosiła ją Agata Karpeta. Podała kilka ciekawych rad, jaki strój założyć na rozmowę o pracę oraz jak ubierać się do pracy, gdy już ją zdobędziemy. Oto kilka z nich:
Szczegółowy program: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw, który w tym roku zorganizowany zostanie po raz pierwszy w Skarżysku.
ŚTP organizowany jest od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Podczas ŚTP organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.
Paweł Wełpa
Komentarze (8):
· odpowiedz
· zgłoś
· odpowiedz
· zgłoś
· odpowiedz
· zgłoś
· odpowiedz
· zgłoś
Jasne facet masz rację.
Jesteście świetni.
Tylko "nasze społeczeństwo" to idioci.
ZMIENIĆ SPOŁECZŃSTWO.
I już będzie lux.
Wtedy będzie można rządzić
· odpowiedz
· zgłoś
· odpowiedz
· zgłoś
· odpowiedz
· zgłoś
· odpowiedz
· zgłoś